MENÜ

MARKALAR / BAŞAK KİREMİT

Başak Kiremit & Tuğla San. Tic. A.Ş. 2004 yılında çatıyı ve cepheyi bir sistem olarak ele almış ve "Başak Çatı Yalıtım Sistemleri" ile "Başak Cephe Yalıtım Sistemleri" adları altında iki yeni sistem geliştirmiştir. Başak Çatı ve Cephe Yalıtım Sistemlerinin AR-GE çalışmalarında müşterisini ve kullanıcıyı düşünmüş, kiremit haricinde çatı yalıtımını sağlayacak tüm malzemelerin tedarik anlaşmalarını, kendisi gibi sektöründe isim yapmış firmalarla yapmıştır. Böylelikle çatı yalıtım sistemlerinde; ısı yalıtım levhaları, bitümlü su yalıtım levhaları, jütlü kiremit altı örtüleri, nefes alan su yalıtım örtüleri, mahya havalandırma bantları, baca-duvar dibi yalıtım bantları, mail dere olukları, saçak havalandırma tarakları, saçak taşıyıcıları, aşık taşıma profilleri, mahya tespit kancaları, Alaturka-Marsilya–Akdeniz-Seraporto-Porto kiremit tespit ve bağlantı kancaları, çatı çıkış-aydınlatma kapakları, galvanizli-plastik rondelalı sabitleme elemanları (çiviler), Başak mahya yapıştırıcıları, cephe yalıtım sistemlerindeyse; İzoBaşak kanallı yalıtım levhaları, Başak süper flex yapıştırıcı ve süper derzleri, Başak flex yapıştırıcı ve derzleri, izolasyon (strafor) dübelleri gibi geniş ürün yelpazesini müşterilerine sunmuştur.

2004 yılının hemen başlarında geçmişte başlatıp sürdürdüğü yurtdışı faaliyetlerinin neticesi olarak Dubai'de "The Palm City" projesinin dâhilinde "The Jumeriah Island" projesine ürünlerini ihraç etmiştir. Dubai’deki diğer projelerimiz de Discovery Garden, International City, Palm Jumeriah, Al Saleh ve The Lost City’dir. Dubai'nin yanı sıra Lübnan, Irak, İran, Ukrayna, Ürdün, Suriye, Sudan, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Kıbrıs, Gürcistan, Azerbaycan, Libya, Dağıstan, Romanya, Bulgaristan ve Hollanda Antil Adaları'na da ihracatlar yapmıştır. Aynı zamanda hem üretim hem de çalışma ortamlarındaki alt yapı yatırımlarıyla, çağdaş ve gelişmelere açık yapısını bir kez daha perçinlemiştir.

2005 yılında; Türkiye’de uygulamasına yeni başlanan KeraTwin Terracotto Cephe Kaplama Sistemi ile Başak Kiremit & Tuğla San. Tic. A.Ş. kendine yakışır, dünya çapında bir firma olan Deutsche Steinzug AGROB BUTCHAL ile işbirliği yaparak Türkiye piyasasına girmiştir. Hydrotect diye anılan kendi kendini temizleyebilme özelliğine sahip KeraTwin Cephe Kaplama Sistemi (facade) ile benzersiz çözümler sunan bu işbirliğini değerli müşterilerimizin kullanımına sunabilmekten Başak Kiremit & Tuğla San. Tic. A. Ş. olarak kıvanç duymaktayız.

2006 ilk aylarında başlayan Amerika pazarı çalışmaları doğrultusunda, Miami-Dade County tarafından yapılan testlerden sonra “olur” belgesi almıştır. Hemen ardından Ağustos ayında Amerika’ya ihracatta büyük önemi olan “NOA – Notice of Acceptance” belgesini alan ilk Türk kiremit üreticisi olarak da kalitesini tescil ettiren Başak, ilk gönderimlerini Kasım 2006 da yaparak Amerika pazarına ihracat yapmaya başlamıştır.
Yurtiçinde de Pelican Hill, Eston Ardıçlı, Eston Göl Evleri, Eston Şehir, Eston Villa, Eston Deniz, Koray Yapı Natura, Mesa Maslak, Pekdemir Villam, Sinpaş Mare Negro, Sinpaş Silivria, Forum Aydın AVM ve Forum Ankara AVM gibi birçok saygın projede yer almaktayız.

2007 yılında kalite standartlarında Avrupa normu olan ibaresini ürettiği ürünlerin üzerine uygulamaya başlayan Başak Kiremit & Tuğla San. Tic. A.Ş. yeni ürün olarak “Başak Cottoline Kaplama” tuğlalarını pazara sunmuştur. Başak Cottoline serisi kaplamalar gerek üretim tekniği gerekse yüzey görüntüsü bakımından, piyasada “Terracotta” olarak anılan cephe kaplama malzemeleri sınıfında üst kalitede bir malzeme olarak pazara sunulmuştur. Kırmızı, Somon, Kahverengi gibi standart renklerin üretimi dışında, özel renk talebine yönelik siparişlere göre üretim yapılabilmektedir.

2007 yılının sonuna doğru 2 yıldır sürdürmekte olduğumuz Ar-Ge çalışmaları sonucunda renkli kiremit uygulamaları yapılmaya başlanmıştır. Kuruluşundan bugüne sürekli gelişimi, kaliteyi, güveni, estetiği ve doğallığı ön planda tutan Başak Çatı ve Cephe Sistemleri; yüzde 100 doğal toprak ve renk hammaddesi, özel üretim teknikleri ve makine parkı ile Başak Renkli kiremitlerini üretmeye başlamıştır. Sınırsız renk seçeneği ile her tip kiremide uygun Renkli Kiremit uygulaması için talep edildiğinde antik ve eskitilmiş gibi farklı görüntüler yaratmak da mümkün olmaktadır. Artık, çatılarında farklılık isteyen müşterilerine yönelik bir ayrıcalık olan Başak Renkli kiremitleri ile pazarda yerini almaya başlamıştır. Üretim olarak tamamen doğal yöntemler kullandığından Başak Renkli kiremitleri çevre duyarlılığı bilincini de önemsemiştir. Eskişehir’in kaliteli topraklarından, doğal yöntemler ve ilerlemiş teknolojilerle imal edilen ve BAŞAK markasıyla bilinen kiremitler artık istenilen her renk ve doğal görüntüde imal edilebilmektedir. Dünya’da uzun zamandır uygulanan ve şimdilik iç pazarda satışına devam edilen bu tip kiremitler, çok yakında yurtdışına gönderilmeye başlanacaktır. Türkiye’de pek çok bölgede genel ve proje kapsamında üretilip uygulaması yapılan Renkli Kiremitler, bugün çok daha farklı alternatiflerle üretilmeye devam edilmektedir. Her türlü renk avantajı ile farklı talepleri de karşılayan Başak Çatı ve Cephe Sistemleri, farklılık anlayışı ve yönetim kültürüyle sektörde her zaman öncü olmayı başarmıştır.

www.basakkiremit.com.tr

Alaturka Serisi
Antik Serisi
Kiremitler
Natura Serisi
Taraftar Serisi